سوالات در خصوص انجمن استارت‌آپ‌ها

فضای انجمن استارت‌آپ‌ها چگونه است؟

انجمن استارتاپ های در چند بخش فعال است، بخش اول انجمن گفت‌وگوی استارت‌آپ‌ها، بخش دوم مجله خبری استارت‌آپ‌ها و بخش های دیگر که بصورت فیزیکی، شامل برگزاری نشست‌ها، مسابقات، رویدادها و … اجرا می‌شود.

انجمن استارت‌آپ‌ها چه خدماتی ارائه می‌کند؟

خدمات انجمن شامل موارد زیر می‌شود:|

 • اجازه معرفی استارتاپ‌ها توسط صاحبان آن‌ها
 • مشاوره‌ها استارتاپی
 • ارائه مقاله های استارتاپی
 • فروش فایل های آموزشی
 • معرفی تیم‌ها و اعضای استارتاپی به یکدیگر
 • کمک به یافتن هم‌تیمی
 • کمک به برگزاری رویدادها
 • کمک به جذب سرمایه گذار
 • معرفی استارتاپ‌ها به سرمایه گذاران
 • پوشش اخبار و گزارش های استارتاپی
 • طراحی سایت و خدمات آنلاین به استارتاپ‌ها
 • معرفی سرویس های خدماتی به استارتاپ‌ها
 • معرفی پارک‌های فناوری و مراکز شتاب‌دهی
 • معفی راه‌کارهای جذب سرمایه‌گذار خارجی یا مهاجرت به خارج از کشور

آیا معرفی استارت‌آپ در انجمن رایگان است؟

بله، شما می توانید بصورت رایگاه مجموعه خود را معرفی نموده و برای آن بک لینک نیز اخذ کنید.

چگونه سرمایه گذار جذب کنم؟

جهت جذب سرمایه گذار صرفا ارائه یک ایده و یا MVP کفایت نمی‌کند، جذب سرمایه‌گذار ساده نیست و مستلزم فعالیت شما در سایت و آشنایی با مجموعه های استارت‌آپی است، اگر واقعا فکر می‌کنید با جذب سرمایه موفق می شوید حتما باید در سایت فعال شوید و از مشاوره های کارشناسان استفاده کنید.

چگونه استارت‌آپم را درون سایت معرف کنم؟

می‌بایست وارد انجمن گفتگو به نشانی www.startupforum.ir شده و در انجمن ثبت نام نمایید، سپس وارد بخش معرفی استارتاپ‌ها شوید و با زدن دکمه ارسال موضوع جدید، اقدام به معرفی استارتاپ یا مجموعه خود نمایید.

سریع‌ترین راه رسیدن به پاسخ چه هست؟

باتوجه به نوع فعالیت سایت، شما با ارسال تاپیک یا موضوع جدید در انجمن گفتگو به نشانی www.startupforum.ir می توانید سریع تر به پاسخ خود رسیده و نیازی به تماس تلفنی یا چت با مدیران سایت ندارید. چرا که به سرعت به موضوعات درون انجمن پاسخ داده می‌شود.

چگونه با شما همکاری کنم؟

بخشی با عنوان همکاری با ما وجود دارد که می توانید با کلیک بر اینجا وارد آن شوید و فرم همکاری با ما را پر نمایید، درون این فرم گزینه های متعددی وجود دارد که نوع همکاری شما را متمایز می‌کند.

سوالات عمومی استارت‌آپی

استارتاپ چیست؟

استارتاپ به مجموعه یا شرکتی با بیش از 2 نفر عضو گفته می شود که یک ایده را به مرحله اجرایی رسانده اند و قصد ارتقا آن را دارند، معمولا استارتاپ‌ها در زمینه تکنولوژی فعال هستند یا از تکنولوژی های جدید ارتباطی استفاده می‌کنند، و حد اقل یکی از روش های مارکتینگ آن‌ها دیجیتال است. بطور مثال یک مغازه استارت‌آپ نیست اما اگر همان مغازه محصولات خود را توسط یک اپلیکیشن یا سایت به فروش برساند می‌تواند یک استارت‌آپ باشد، در مجموع آیتم‌های متعددی برای استارتاپ بودن یا نبودن یک مجموعه دخیل هستند، برای کسب اطلاعات بیشتر در باره استارت‌آپ اینجا کلیک کنید.

چگونه یک استارت‌آپ داشته باشم؟

برای داشتن یک استارتاپ ابتدا یک ایده ارائه دهید، ایده را به چند نفر معرفی کنید و یک تیم ایجاد کنید، سپس با همفکری تیم ایده خود را بسازید حتی اگر خیلی کوچک باشد، جهت شروع یک استارتاپ اینجا کلیک کنید.

آیا ایده نباید تکراری باشد؟

تکراری بودن یا جدید بودن ایده شما اهمیتی ندارد، مهم این است که ایده چگونه به ثمر برسد و برتری شما نسبت به رقبا چه چیزی است؟ معمولا ایده های تکراری موفق می شوند چرا که نقاط ضعف را از رقیبان خود آموخته اند

سوالات استارتاپی خود را چگونه مطرح کنم؟

می‌بایست وارد انجمن گفتگو به نشانی www.startupforum.ir شده و در انجمن ثبت نام نمایید، سپس وارد بخش معرفی استارتاپ‌ها شوید و با زدن دکمه ارسال موضوع جدید، اقدام به معرفی استارتاپ یا مجموعه خود نمایید.

شتاب‌دهنده و مرکز رشد چیست؟

شتاب‌دهنده ها مراکز خصوصی و مراکز رشد به صورت نیمه دولتی اقدام به راهنمایی و هدایت استارتاپ‌های تازه وارد می‌کنند، شما با معرفی ایده و تیم خود به این مراکز می‌توانید پس از اخذ تاییدیه آن‌ها از محیط کار اشتراکی و امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌دهند استفاده نمایید و سرمایه‌گذار جذب کنید.

چگونه در خارج از کشور استارتاپ ثبت کنم؟

اجرای یک استارتاپ در هر کشوری متفاوت است، لذا در این خصوص حتما درون انجمن گفتگو به نشانی www.startupforum.ir  موضوع جدید ایجاد کنید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند

آیا برای ایجاد استارتاپ نیاز به ثبت شرکت است؟

خیر نیازی به ثبت شرکت در ابتدای کار نیست، اما پس از تقویت ایده و درامدزایی نیاز است که این کار را انجام دهید