درباره ما:

انجمن استارت‌آپ

انجمن گفتگو استارت‌آپ‌های ایران یا استارتاپ‌فاروم (Iranian Startup Forums)، زیرمجموعه‌ای از موسسه پایش کسب‌و‌کار‌های نوپا ایران است.
این انجمن در تلاش است تا علاوه بر گفتگوهای اینترنتی و مجازی، بستری را فراهم آورد تا این گفتگوها در محیط خارج از اینترنت نیز شکل بگیرند، لذا این انجمن صرفا یک سایت اینترنتی نیست و اعضای آن می توانند ارتباطات خود را گسترش داده و با جامعه استارتاپی کشور معاشرت نمایند.این انجمن همچنین میزبان فارسی زبانان افغانستانی و تاجیکستانی بوده و از فارسی زبانان سایر نقاط دنیا برای بحث و تبادل نظر دعوت بعمل می آورد.

همچنین در کنار انجمن گفتگو استارت‌آپ‌ها؛ بخش مجله خبری استارت‌آپ‌ها فعال است که امر خدمات رسانی به تیم های استارتاپی را با دقت و ظرافت بیش‌تری انجام می‌دهد، درواقع تالار گفتگوی ما ویژه بحث و تبادل نظر و پسرسش و پاسخ است، و بخش مجله خبری استارت‌آپ‌ها ویژه ارائه خدمات و موضوعات مهم‌تر این حوزه.

بخش های اصلی انجمن عبارتند از:

مجله خبری استارت‌آپ‌ها – انجمن استارت‌آپ‌ها

تالارگفتگو استارت‌آپ‌ها:

معرفی استارتاپ‌ها
آموزش های کار آفرینی
رویداد های استارتاپی
شتاب دهنده های ایرانی
استارتاپ های آسیا و سایر نقاط جهان
پرسش و پاسخ های استارتاپی
و صد ها بخش دیگر که با جستجو در سایت می توانید وارد آن ها شوید.

مزیت انجمن استارت‌آپ‌ها:

مزیت فعلی انجمن گفتگو استارتاپ‌ها: با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی عمدتا دارای یک بستر دوطرفه ارتباطی هستند و گروه‌های عمومی مجازی مدام با بمباران های اطلاعاتی مواجه هستند، امکان ارشیو سوالات و بحث ها وجود ندارد و ممکن است یک سوال تکراری بارها و بارها در گروه های مختلف پرسیده شود، ما بستری را ایجاد نموده ایم تا بحث ها، مقالات، معرفی ها، سوالات و پاسخ ها آرشیو شوند تا اگر فردی سوال مشابهی داشت با جستجو در سایت بتواند پاسخ خود را دریافت نماید و نیازی نباشد تا یک سوال بارها پرسیده شود شاید این مهم‌ترین مزیت این سایت نسبت به شبکه‌های اجتماعی است، از طرفی اگر شما به دنبال هم‌تیمی، همکار، سرمایه‌گذار و یا یک استارتاپ خاص هستید می توانید از میان هزاران عنوان معرفی که درون سایت توسط اشخاص مختلف جمع آوری شده است به نتیجه دلخواه برسید.

همچنین، انجمن های گفتگو بهترین بستر را برای یک گفتگو ارزنده ایجاد میکنند و از مزایای ان نسبت به شبکه های مجازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هر شخص دارای پروفایل شخصی است.
هر شخص امکان ارسال و دریافت پیام عمومی بین کاربران را دارد.
امکان ارسال پیام خصوصی برای کاربران وجود دارد.
امکان بحث و تبادل نظر بین کاربران وجود دارد.
آرشیو بحث ها و گفتگو ها به صورت صفحه به صفحه وجود دارد.
کاربران میتوانند اقدام به کانتنت مارکتینگ کنند.
کاربران میتوانند خود یا مجموعه و شرکتشان را معرفی کنند.
امکان ارسال هر گونه مطلب ، مقاله، خبر و … در زمینه کار آفرینی و استارتاپ ها وجود دارد.
بحث ها و موضوعات قابل پیگیری است.

سایر مزایا انجمن گفتگو استارت‎‌آپ‌ها

سایت دائمی است و هرگز تعطیل نمی شود.
افراد می توانند به راحتی به تشکیل تیم دهند.
افراد می توانند با یکدیگر دوست شوند و همکاری کنند.
امکان معرفی کانال ها، شبکه ها و لینک های شخصی وجود دارد.
امکان معرفی ایده ها، طرح ها و محصولات کاربران وجود دارد.
و هزاران امکان دیگر که در شبکه های اجتماعی نمی توان با کیفیت مطلوب به آنها دسترسی داشت.

ما همواره می کوشیم که بخش های سایت را ارتقا داده و تمامی موضوعات و مباحثی که یک تیم استارتاپی ، شتاب دهنده ، سرمایه گذار و عوامل مربوطه نیاز دارند را مهیا کنیم و آموزش های مفید را برای کاربران ارائه نماییم.
هدف ما تشویق تیم ها و افراد به فعالیت در سایت است تا بتوان به کمک یکدیگر بستری مناسب برای تبادل نظر و گفتگو ایحجاد نماییم.

 

در انجمن استارت‌آپ‌ها، فعلا از اپلیکیشن استفاده نخواهیم کرد

بسیاری از دوستان به دنبال ایجاد اپلیکیشن های ارتباطی هستند، اپلیکیشن خوب است اما به جای خود، زمانی که اینستاگرام، لینکدین، فیس‌بوک، تلگرام و … وجود دارند منطقی نیست که ما نیز به دنبال ایجاد چنین بستری باشیم.
با توجه به همه گیر شدن اپلیکیشن ها عقیده داریم که نباید به دنبال آنها رفت چرا که کم کم کاربران از وجود این همه اپلیکیشن موبایلی خسته خواهند شد و به دنبال روش های جایگزین خواهند رفت، مثلا تصور میکنند که تمام اپلیکیشن های بانکی خلاصه شود در یک اپ و یا تمام برنامه های تبلیغاتی در یک اپلیکیشن خلاصه شود… .

تمام این نتایج به ما نشان می‌دهد که کاربران مجددا به وب باز خواهند گشت و توسعه دهنده ها سعی میکنند بجای توسعه اپلیکیشن های فراوان، سایت‌های خود را جوری طراحی کنند که در موبایل‌ها براحتی قابل اجرا باشد و نیاز به نصب اپلیکشن های متعدد کاهش یابد.

فروشگاه اینترنتی و خدمات فروشی نداریم

ما به دنبال افزایش عضو و فروش محصولات خود نیستیم ، لذا با دید مارکتینگ فعالیت نمیکنیم و از ایمیل ها و اطلاعات کاربران به عنوان بستر مارکتینگ استفاده نخواهیم کرد.
لذا با این دید، استارتاپ‌فاروم می‌کوشد تا تنها در امر معرفی و گفتگوی بین کاربران تلاش کند و بهترین خدمات را به افراد و علاقمندان به حوزه‌های کسب و کار اینترنتی و استارتاپ‌ها ارائه نماید.

جهت تماس با ما اینجا کلیک نمایید